Szlifierka oscylacyjna Milwaukee M18 – opis modelu

Szlifierka oscylacyjna, inaczej zwana wibracyjną, to narzędzie, które jest niezbędne w każdym warsztacie do precyzyjnego szlifowania powierzchni płaskich. Działa na zasadzie ruchów wibracyjnych płaskiej płyty szlifierskiej, którą pokrywa papier ścierny. Te oscylacje, czyli szybkie ruchy w górę i w dół, pozwalają na efektywne i stosunkowo delikatne szlifowanie powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szlifierki oscylacyjnej?

 1. Moc i częstotliwość oscylacji: Wyższa moc i większa liczba oscylacji na minutę zapewniają większą wydajność szlifowania.
 2. Rozmiar i kształt podstawy: Zależy od rodzaju wykonywanych prac; większe podstawy pozwalają na szybsze szlifowanie dużych powierzchni, natomiast mniejsze są lepsze do prac wymagających precyzji.
 3. Ergonomia i waga: Długie sesje szlifowania wymagają narzędzia, które jest wygodne w użyciu; lekka konstrukcja może znacznie poprawić komfort pracy.
 4. System zbierania pyłu: Dobre systemy ekstrakcji i zbierania pyłu mogą znacznie poprawić środowisko pracy i efektywność szlifowania.
 5. Typ zasilania: Narzędzia mogą być zasilane z sieci lub akumulatorowo. Modele akumulatorowe zapewniają większą mobilność.

Model szlifierki oscylacyjnej Milwaukee M18

Model szlifierki oscylacyjnej Milwaukee M18 jest częścią serii narzędzi akumulatorowych M18 od Milwaukee. Jest to wysoce ceniona wśród profesjonalistów szlifierka ze względu na swoją moc, trwałość i efektywność.

Specyfikacje:

 • Moc: Wydajny silnik bezszczotkowy zapewniający długą żywotność i wydajność.
 • Akumulator: Kompatybilność z akumulatorami Milwaukee M18, które są znane z długiej pracy na jednym ładowaniu.
 • Częstotliwość oscylacji: Wysoka, co przekłada się na szybkie i efektywne szlifowanie.
 • System zbierania pyłu: Zaawansowany, zapewniający minimalizację pylenia w miejscu pracy.
 • Ergonomia: Lekka konstrukcja z dobrze zbalansowanym uchwytem, zapewniająca komfort podczas długotrwałego użytkowania.

Szlifierka oscylacyjna Milwaukee M18 – dlaczego warto?

 1. Moc i wydajność: Dzięki silnikowi bezszczotkowemu szlifierka jest wydajna i niezawodna, idealna do intensywnych zastosowań.
 2. Wszechstronność: Możliwość wykorzystania do różnorodnych prac szlifierskich, od delikatnych wykończeń po szlifowanie dużych powierzchni.
 3. Mobilność: Brak przewodów zwiększa mobilność i pozwala na pracę w różnorodnych warunkach, niezależnie od dostępności gniazd elektrycznych.
 4. Kompatybilność akumulatorów: Używanie tego samego akumulatora w różnych narzędziach z serii M18 zmniejsza koszty eksploatacji i poprawia wygodę użytkowania.
 5. Wysoka jakość i niezawodność: Milwaukee jest renomowaną marką w świecie narzędzi, co gwarantuje jakość i trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Podsumowując, szlifierka oscylacyjna Milwaukee M18 to doskonały wybór dla profesjonalistów poszukujących wydajnego, niezawodnego i łatwego w obsłudze narzędzia. Dzięki swojej konstrukcji i funkcjom zwiększa produktywność i komfort pracy na wielu płaszczyznach.